O členechLubošLuboš Marek :

Houslista a kapelník SEMTAMu. Jeho muzikantská bluegrassová cesta začala na   keramické škole v Bechyni s kapelami Skinneři a Jezdci. V roce 1973 se zúčastnil své  první krajské Porty. Po vojně působil v Českobudějovické kapele Roháči. V roce 1981  zakládá na jihu Čech s Pavlínou Jíšovou a Jardou Matějů SEMTAM. S touto kapelou  dosáhl na posty nejvyšší, vítězství na portě 83 a 84. V době pauzy SEMTAMu působil  jako host v několika komerčních rakouských country kapelách a ve skupině Ztuha. Od roku 2007  započalo oživování SEMTAMu. Projevil se taktéž jako autor několika úspěšných písniček  kapely.                                                Hraje na housle z české manufaktury z 20.let, struny Thomastic Infield - Spirocore

 

Vojtěch Zícha :

Vynikající banjista, již více jak 25 let Jihočech, hráč na kytaru, dobro, housle a baskytaru. V SEMTAMu od roku 1983. V té době měl už za sebou angažmá v kapelách Cukrátka, Blátotlačky, Studio PF. Souběžně se SEMTAMem hrál s kapelou Zřídlo, profesionálně s Minneseengry, v letech 1990 – 1997 s kapelou Žalman a spol. Pak přijal angažmá v doprovodné skupině Pavlíny Jíšové A basta...V letošním roce se do kapely SEMTAM po létech vrátil. Souběžně také působil ve své Druhé míze Vojty Zíchy. Vyhledávaný studiový hráč, autor řady písniček a instrumentálních skladeb.

Hraje na banjo Čapek OLD ERA.

 

petraPetra Želiborová:

Baskytaristka, hudební dětství strávila ve folklórním souboru Úsviťáček v Českých Budějovicích. Ve svých 16 letech "přičuchla" ke stylům country, folk a bluegrass, kterým je věrná do dnešního dne. Nejvíce zkušeností v této oblasti získala v kapele Nouze v letech 1998-2008, kde mimo jiné spolupracovala i s banjistou Milanem "Kocourem" Husárikem. S touto kapela ve volném sdružení hraje dodnes. Členem kapely SEMTAM se stala v roce 2013.

Hraje na 5-ti strunnou bezpražcovou baskytaru slovenské výroby - kopie CARVIN

 

Lenka  Huszárová :

Kapela si Lenku vybrala jako nástupce Pavlíny Jíšové, po jejím odchodu, na krajském kole Porty 86, kde zpívala se studentskou kapelou Madlo. Svým výrazným, nezaměnitelným hlasem po celé úspěšné období spoluvytvářela specifický zvuk kapely. V době kapelní pauzy působila v Jihočeských bluagrassových skupinách Ztuha a Grassband. Při znovuzrození kapely SEMTAM v roce 2009 samozřejmě nechyběla.

 

 

Pavla

Pavla Blažková :

Její  pěvecká dráha započala v roce 1995 ve folkové skupině Folkšok. S touto jihočeskou kapelou natočila v roce 1996 desku - Letmé otisky dní a v roce 1999 druhou - Čemu věřím. V roce 1999 získala třetí  místo na Mladé písni Jihlava. Významným mezníkem v hudebním působení Pavly bylo učinkování  v muzikálu Bůh nebo Ďábel - aneb nikdy do nás nevidí. V roce 2002 nahrála desku s folkrockovou kapelou Messalina. Ku prospěchu jí byla i nahrávací praxe v hudebním studiu Aplaus. Do SEMTAMu nastoupila v roce 2012, po odchodu Míši Hálkové na profesionální dráhu k Žalmanovi. Vynikající vokál kapely tak díky Pavle získal novou, lehce rockovou dimenzi, což mohou příznivci kapely ocenit i na právě vznikající nové desce.

 

tomášTomáš Berka :

Skvělý kytarista, do kapely SEMTAM přišel v roce 2014. Hrál v mnoha jihočeských kapelách, m.j. v doprovodné kapele Pavlíny Jíšové...A basta a také v Druhé míze Vojty Zíchy.

Hraje na kytaru Martin D1R.

 

 

Pepa Pospíšilík :

Jako sólový zpěvák a hráč na mandolínu působí v SEMTAMu od roku 2009. Bluegrassoví pamětníci ho znají jako zpěváka netolické Ztuhy, nebo kapely Vokap. V současné době působí ještě v countrybálovém sdružení Klídek. Spolu s Lenkou a Pavlou vytvořil základ vynikajícího a nezaměnitelného vokálního projevu této kapely.

Hraje na mandolínu Furch.

 

 

Kristínka Nídlová:

Vynikající mladá písničkářka, která původně měla být pouhý záskok za Pavlu, očekávající potomka. Když s námi odjela celou loňskou    festivalovou sezonu a letos se budou na festivalech střídat podle Pavly mateřského vytížení, tak jsme zjistili, že to vlastně není žádný    záskok, ale plnohodnotná členka kapely.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zpět:

O kapele