Pro pořadatele

Repertoárový list pro koncerty

Microsoft Word Document icon Repertoarovy list SEMTAM 15.doc — Microsoft Word Document, 49 kB (50688 bytes)

Repertoárový list pro přehlídky

Microsoft Word Document icon Repertoarovy list SEMTAM pro prehlidky15.doc — Microsoft Word Document, 44 kB (45056 bytes)

Stage plan

(pro zvukaře)

Microsoft Word Document icon STAGE__PLAN__SEMTAM_2015+s.doc — Microsoft Word Document, 30 kB (31232 bytes)

Plakát SEMTAM

plakát SEMTAM ke stažení formát: A2 pdf

JPEG image icon A3 BEZ TEXTU kopie.jpg — JPEG image, 14936 kB (15294986 bytes)

Logo SEMTAM

logo SEMTAM ke stažení formát: pdf

PDF document icon logo sem tam .pdf — PDF document, 423 kB (433207 bytes)

O kapele

Kapela SEMTAM vznikla na jihu Čech v roce 1981, se záměrem hrát bluegrass trochu jinak, než bylo v tu dobu zvykem. Od samého počátku ve skupině působili výborní zpěváci a proto  i vokální projev celé kapely byl specifický, nenapodobitelný. Kapela toho náležitě využívá, zaměřuje se na dokonalý vokální projev a hezké písničky. Opravdovými osobnostmi se v tu dobu stali oba sóloví zpěváci  Pavlína Jíšová a Jarda Matějů, nebo banjista Vojta Zícha. V tomto čase dosáhla kapela na dvojnásobné vítězství v Plzeňském finále Porty v létech 1983 a 1984. I další období bylo  úspěšné. Mnoho příznivců kapely si jistě vzpomene na výbornou zpěvačku Pavlínu Braunovou. I díky těmto osobnostem jde kapela už od svého založení tak trochu vlastní cestou, mimo hlavní proud a směr vývoje českého bluegrassu. Nikdy si moc nelámali hlavu s tím, jestli jsou úplně styloví. Amerického bluegrassového vzoru se až tak moc nedrží, hlavním směrem a stylem muziky v kapele jsou líbivé písničky. Od počátků se kapela věnuje převážně autorské tvorbě, tehdy to byla věc v českém bluegrassu spíše výjimečná.

Následovalo velmi úspěšné období kapely se zpěvačkami Lenkou Jakschovou – Huszárovou  a Michaelou Hálkovou. Kapela hrála pod agenturou, vydala CD Na ostří nože, objížděla  festivaly.  Následný souběh  událostí způsobil,  že skupina v roce 1993 činnost na delší dobu ukončila.  Následovalo několik neúspěšných oživovacích pokusů. Až v roce 2009 začala kapela hrát takřka ve stejném složení, v jakém přestala. Oprášili staré hity,  začali objíždět  festivaly a koncertovat.

Bluegrassová skupina SEMTAM působí vyrovnaným projevem kvalitního vokálu s pevným doprovodem i osobitými sóly. Dvě kvalitní zpěvačky jsou už tak trochu poznávacím znamením kapely. To vše by nefungovalo bez hezkých písniček, jak těch slavných z historie, tak úplně nových, které jsou i na poslední profilové desce kapely – NÁVRAT.

V minulém roce oslavila kapela SEMTAM  35 let od založení. V současné době spatřilo světlo světa nové živé CD SEMTAM 35 LIVE, které vzniklo z nahrávky dvou oslavných koncertů. Na něm se představí mnozí slavní členové kapely z minulosti.

Současné obsazení kapely:  Luboš Marek – kapelník a housle, Vojta Zícha – banjo, Petra Želiborová – baskytara, Tomáš Berka – kytara,  Pepa Pospíšilík – zpěv a mandolína a zpěvačky Lenka Huszárová a Pavla Blažková anebo Kristínka Nídlová.

 

Anebo zkrácená verze:

Kapela SEMTAM vznikla na jihu Čech v roce 1981.  V následujících létech dosáhli na nejvyšší metu tohoto žánru -  na dvojnásobné vítězství v Plzeňském finále Porty v létech 1983 a 1984. Pamětníci si určitě vzpomenou na významné hudební osobnosti, které sestavou prošli. Jenom namátkou Pavlína Jíšová, Jarda Matějů, Pavlína Braunová, Vojta Zícha nebo Jirka Smrž. I díky tomu jde kapela už od svého založení tak trochu vlastní cestou, mimo hlavní proud a směr vývoje českého bluegrassu. Nikdy si moc nelámali hlavu s tím, jestli jsou úplně styloví. Amerického bluegrassového vzoru se až tak moc nedrží, hlavním směrem a stylem muziky v kapele jsou líbivé písničky. Od počátků se kapela věnuje převážně autorské tvorbě, tehdy to byla věc v českém bluegrassu spíše výjimečná.

Skupina SEMTAM  působí vyrovnaným projevem kvalitního vokálu s pevným doprovodem i osobitými sóly. Dvě kvalitní zpěvačky jsou už tak trochu poznávacím znamením kapely. To vše by nefungovalo bez hezkých písniček, jak těch slavných z historie, tak úplně nových, které jsou i na poslední profilové desce kapely – NÁVRAT.

V minulém roce se kapela v dobré kondici dožila 35 let od založení.

V současné době spatřilo světlo světa nové živé CD SEMTAM 35 LIVE, které vzniklo z nahrávky dvou oslavných koncertů. Na něm se představí mnozí slavní členové kapely z minulosti.

Současné obsazení kapely:  Luboš Marek – kapelník a housle, Vojta Zícha – banjo, Petra Želiborová – baskytara, Tomáš Berka – kytara,  Pepa Pospíšilík – zpěv a mandolína a zpěvačky Lenka Huszárová a Pavla Blažková  anebo Kristínka Nídlová.

 

Napsali o nás

http://www.folktime.cz/reportaze/8857-byl-jsem-na-polovine-folkove-ohre.html

 

31.08.2017 Byl jsem na polovině Folkové Ohře… (Miloš Keller)


Reportáže

… a proto uvítám, pokud někdo doplní zážitky z neděle. Festival totiž i v neděli nabízel takřka celodenní (11-19 hod) program. A v letošním ročníku by se i název mohl opravit na Multižánrová Ohře. Viděli a slyšeli jsme totiž vedle folkových i účinkující bluegrassové, trampské a countryové. Také by se dala sobota označit za den karlovarský, jihočeský, moravský a pražský. Sobota měla i další primát – kapelu z největší dálky – až ze Vsetína přijeli Žamboši. Ale také by se tento ročník dal označit za ročník operativních změn, protože jak Míla Pražák řekl, tolik změn na poslední chvíli ještě nezažil (omluvila se Ginevra, Pacifik přijel bez Tonyho, Milan Procházka z Gladly SW měl nehybnou část ruky a tak jen zpíval, namísto Copu v neděli dorazil Forehand a přehazovalo se i pořadí skupin).

Ale pěkně popořadě. V sobotu v 11 hodin začínali Poutníci a ukázalo se, že dát hvězdu na začátek byl dobrý tah – od počátku bylo takřka plno. Poutníci zahráli svůj obvyklý repertoár a přidali i několik instrumentálek. Po nich šla místní (z hlediska kraje) skupina Drc. Oscilovali mezi newgrassem a trampgrassem, měli velmi dobré housle a flétna to celé posunovala k folku osmdesátých let. Jen možná texty by to chtělo ještě pilovat… Jediný sólista dne a tuším, že i celého festivalu, byl Pepa Štross. Na pomoc měl s sebou syna Matěje a potvrdil pověst baviče jak v průvodním slově, tak v textech písní. Nenudil a přinesl i další žánr – swing. Gladly SW měli vystupovat až večer, ale zaskočili v dřívějším čase. Hrají čím dál lépe, i když zůstávají u své trampské klasiky a neexperimentují.
Pro mě jedním z vrcholů dne byla skupina Sem Tam. Potěšilo mě, že zahráli své staré pecky i novinky ze svého druhého období. Vystoupení mělo drive a já omládl do doby, kdy jsem na ně chodil jako na mladou skupinu.

 

http://www.folktime.cz/desky/1255-sem-tam_navrat.html

Hodnocení desek

Seznam alb

Folková Růže 2015 - pátek 10.7. 2015

(Karel Janďourek)

První desku kapely Semtam jsem přehranou na kazetu léta vozil ve svém prvním autě a tak, když na třetím nádvoří v pátek večer s prvními tóny zaznělo „Stříbrná křídla orlí, bílým ránem plují stále výš…“, měl jsem najednou pocit, že jsem omládl o dvacet let. Už jsem ve věku, kdy jenom pro něj stálo za to na Folkovou růži dorazit. Neměl jsem nejmenší problém „odpustit“ kapele nové písničky a ani to, že jsem „Návrat“ poprvé slyšel zpívat někoho jiného než Jardu Matějů. Luboš Marek na housle byl úžasný, Vojta Zícha na banjo stále řádí jako za mlada a jeho krátký sestřih způsobuje, že tak i vypadá. Ovšem nejvíce zaujala Pavla Blažková, jež se musela vypořádat s rolí zastupující moderátorky. Občasné klopýtání mluvou působilo roztomile a stejně roztomile se dokázala vymluvit z pozdního nástupu v písničce, kterou si půjčila od absentující kolegyně. Snad jenom ta barva vlasů by nemusela být tak křiklavá – no dobře, dobře, nic mi do toho není a mé sympatie si získala i tak…

http://blog2.idnes.cz/blog.aspx?c=469258

 

http://web.telecom.cz/whitestork/

WHITE STORK

Divácky nejoblíbenější kapelou  letošního festivalu a držitelem putovního maskota pro rok 2014 stala kapela:
SEMTAM
Luboš Marek:  housle, kapelník, Vojta Zícha:  banjo, Lenka  Huszárová:  zpěv, Pavla Blažková:  zpěv
Pepa Pospíšilík:  zpěv, mandolína, Petra Želiborová:  baskytara, Tomáš Berka: kytara

Těšit se můžete na jejich zahajovací vystoupení na příštím 14 ročníku 27.6.2015.

09.06.2014 Strakonické Jamboree bylo, jest a bude? (Džexna)

Pěvecká smršť a instrumentální bravurnost českobudějovické skupiny Sem Tam. Vloni vydali polonovinkové CD Návrat a tím zpečetili návrat do bluegrassové extratřídy.
Pěvecká smršť a instrumentální bravurnost českobudějovické skupiny Sem Tam. Vloni vydali polonovinkové CD Návrat a tím zpečetili návrat do bluegrassové extratřídy.

 

PDFTiskEmail

 

Michal Jupp Konečný:

Desku jsem si poslechl, přistupoval jsem k ní opatrně. Ona ta retra a návraty mají kvalitu zkušených muzikantů, ale málokdy jiskru a nadšení těch mladých zapáleným pitomečků.

Tady je obojí, kvalita i oheň. Nebudu hodnotit, líbí se mi holky (pamětníci ukápnou slzu za Jíšu), máte krásný vokál. A tak dál. Až budu mít chvilku, něco o tom napíšu.

Jupp

Vašek Souček a festival Chvojení 2013  ve Vysokém Chvojně a Sem tam:

 

Ahoj Luboši,

bylo to včera úžasné. Jak nemám příliš slabost pro slavné
"comebacky", tak takový vstup v plné síle zpátky na scénu je vpravdě
nevídaný. Myslím, že na Sem tam nezapomenou ani posluchači, dnes znovu
zavalení obrovskou porcí celodenního programu.
Napadlo mne včera užitné heslo, které jsem tam bez rozmyslu plácnul:
SEM TAM - OBJEV PRO LETOŠNÍ LÉTO!
Tak bych u toho s Vaším dovolením - nebo i bez něj - setrval.
Mockrát děkuju, a těším se na příště!

Vašek Souček 16.6.2013


Recenze k vystoupení kapely SEMTAM  na Jamboree 2011 ve Strakonicích :

 

(část článku)

Následovala dvojice – kytarista Brent Moyer a foukací harmonikář Charlie Slavík. Repertoár spíše countryový a standardní, tím výjimečným byla virtuozita obou, a snad nejvíce Charlie Slavíka. Zvedli laťku, ale další kapela ji zvedla ještě více – Blue Gate je jednoznačná jednička na naší bluegrassově-countryové scéně. Naprosto suverénní, sebejistí a s písněmi plnými invence, švihu a nápadů. Tak už nebudu říkat, že budoucností naší country je jen Petr Kocman, je to i Ilon Leichtová. Výborně. Těším se na samostatné CD Ilon. Ilon byla výjimečně bez baskytary – cosi si udělala s rukou, ruce tedy měla volné a bylo znát, že na to není zvyklá. O kousek lepší než Black Jack byl právě následující BG Cwrkot. Zaujal zejména houslista, a to po všech stránkách. Protože hráli a zpívali na jeden mikrofon a bylo jich docela dost, předváděli i zajímavé tanečky při střídání sól. BG Cwrkot hrál tentokrát velmi tradičně a o stupeň jistěji než Black Jack.

Následující Sem Tam mě vrátil o dvacet nebo třicet let nazpět, zazněly nejméně dvě písně, které mají pro mě atmosféru poznávání této muziky a prvních festivalů i vandrů. A nebylo to první takové ohlédnutí, druhé ještě mělo následovat.

Sem Tam střídal Monogram – přišli mi sice dokonalí, ale tak nějak odtažitě až akademicky.

Tak pro mě asi nejlepší Blue Gate, po nich Sem tam a Blanket, pak BG Cwrkot a Reliéf.

08.06.2011 Jamboree ve Stračenách po 20. (Miloš Keller)

http://www.folktime.cz/zajimavosti/6717-straceny.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(část článku)

Hlavní program začínal opět na letním kině ve čtyři odpoledne. Po půlhodinách se střídaly kapely Flashback, Blackjack, Apple, další Američan – písničkář Brent Moyer se svým kolegou Charlie Slavikem. Ti nám předvedli také pár kovbojských písní a přivolali znovu déšť. Na rozdíl od trvalého pátečního to byly naštěstí jenom přeháňky.
Následovala temperamentní formace Blue Gate, kolem Ilon Leichtové, přísně tradiční jak oblečením, tak i přednesem BG Cwrkot.

Moc jsem se těšila na znovuzrozenou budějovickou kapelu Sem Tam, která mne ve vzpomínkách vrátila o dvacet let zpátky. Moc se mi líbili! Škoda, že jsem přeslechla, jak se současné zpěvačky teď jmenují. Původně to bývaly Lenka Jakšová a Míša Krmíčková. Lubošovi Markovi moc fandím, že je zase dal do kupy.

Výborný Monogram, který se letos jako jediná neamerická kapela předvede na IBMA Showcase v Nashvillu. Pak Mirek Horňák s kapelou, o kterém jsem zde také nedávno psala, nejlepší česká vokální skupina Reliéf, legendární Blanket, draví G-Runs & Roses a jako vždy prvotřídní Druhá tráva Roberta Křesťana...

Lilka Pavlak v Bülachu, 4. 6. 2011 (pro bgcz.net upravil Milan J. Kalinics 5. 6. 2011)

http://www.bgcz.net/view.php?cisloclanku=2011060004


Velikost obrázku v plné velikosti: 1.8 MB | Zobrazit obrázekZobrazení Stáhnout obrázekStáhnout

Plakát SEMTAM 35 let - Malá scéna Metropol CB

Plakát SEMTAM  35 let -  Malá scéna Metropol CB
Velikost obrázku v plné velikosti: 4.3 MB | Zobrazit obrázekZobrazení Stáhnout obrázekStáhnout

35 let kapely - článek v novinách

35 let kapely - článek v novinách
Velikost obrázku v plné velikosti: 1000.5 KB | Zobrazit obrázekZobrazení Stáhnout obrázekStáhnout

SEMTAM vyráží na turné 2016 !

SEMTAM vyráží na turné 2016 !
Velikost obrázku v plné velikosti: 828.1 KB | Zobrazit obrázekZobrazení Stáhnout obrázekStáhnout